DNES otevřeno: 8:00–17:00
cs
  • en

Korunky na počkaní CEREC

Naší základní pomůckou je stomatologický systém CEREC CAD/CAM OMNICAM

CEREC ® je   systém počítačové 3D modelace, který naskenuje pacientovu ústní dutinu do těch nejmenších detailů, navrhne optimální tvar výplně či korunky vzhledem k charakteru ústní dutiny, a následně ji během několika desítek minut i sám vyrobí.

Díky CERECu dokáže zubní lékař svým pacientům na počkání zhotovit zubní korunky, fazety či jiné náhrady zubů. Využívá přitom celokeramické materiály, které jsou velice odolné, pevné, chrání zuby proti kazu a navíc výborně vypadají. Mnoho lidí ze showbyznysu s hollywoodským zářivým úsměvem má udělané zuby právě touto metodou, i když to na první pohled není znát.

Robotický systém CEREC ®  je schopen vyrobit zubní keramické výplně (tj. plomby), ať už „dovnitř“ zubu (tzv. inlay), na povrch zubu (tzv. onlay) či na povrch s přesahem dovnitř (tzv. overlay)  

 

CEREC - Ošetření krok za krokem

 

 

Poškozená výplň nebo kaz se odstraní, zub se zabrousí do potřebného tvaru. Pomocí malé 3D kamery Cerec Omnicam se přímo v ústech naskenuje („vyfotí“) vypreparovaný zub.

 

Optická data se uloží do počítače, který díky softwaru navrhne ten nejoptimálnější tvar zubní náhrady.

 

Takto upravený tvar následně vyfrézuje Cerec MC XL Premium na počkání v ordinaci z keramického, kompozitního bločku, jehož barva odpovídá přirozené barvě zubu.

 

Podle potřeby se leští, dobarvuje, vypálí v peci na keramiku. Výsledný produkt je pak k nerozeznání od přirozeného zubu.

 

 

Dále se náhrada nalepí. CEREC® keramické náhrady mají vlastnosti téměř identické s přirozenou zubní tkání, jsou tedy velmi odolné a jejich extrémně vysoká životnost zaručí perfektní vzhled Vašeho chrupu na dlouhá léta.

Pro zhotovení zubních náhrad používáme materiály Vita PC blocs, IPS Empress živcová sklokeramika, IPS E.max litium disilikát, Celtra duo - zirkonia silikát a VOCO Grandiosso , Telio Cad - kompozit.

 

 

 

 

PROČ JE CEREC® LEPŠÍ NEŽ LABORATOŘ?

Oproti standardní stomatologické laboratoři postrádá systém CEREC ® čekací dobu. Bezprostředně po naskenování ústní dutiny a navržení ideální zubní náhrady ji také vyrobí, a proto pacient nemusí dva týdny čekat na laboratoř, jak tomu bylo dosud. Vzhledem k technologické preciznosti také z výroby zubní náhrady odpadá lidský faktor a s ním spojená možnost pochybení. Matematická přesnost počítače zaručuje výsledky spolehlivé do detailu.

Zhotovení na počkání, žádné otiskování, estetika.

Záruky technologii CEREC Kvalita, pevnost, přesnost, plaku odolný povrch, žádné smrštění během zpracování, dokonalé kontakty se sousedními zuby, barevná stálost.

 

 

Korunky CEREC

 

 

Můstky CEREC

 

Inlay, Onlay, Overlay CEREC

 

 

Stomatologie Vyhlídka Vám nabízí technologii CEREC za dostupné ceny.

Aktuální ceník