DNES otevřeno: 8:00–17:00
cs
  • en

Vybavení zubní kliniky

 

Pro Vaše pohodlí  jsou v ordinacích umístěny vynikající a moderní stomatologické soupravy A-dec 400 D-Luxe amerického výrobce, které usnadní práci lekařům a Vám     zpříjemní a zkrátí dobu ošetření. 

 Zubařské křeslo A-dec 400 nabízí spojení moderního designu a pohodlí pro pacienty. Pohodlí pacienta se zajistí synchronizací pohybu křesla s přirozenými pohyby pacienta a jedinečným polstrování, které poskytuje pohodlnou podporu pro celé tělo. Křeslo je možné dle potřeby zubního lékaře nastavit do polohy vleže, polosedě i vsedě tak, aby vyhovělo jeho požadavkům a umožnilo nejlepší možné ošetření pacienta. Možnost dokonalého napolohování pacienta zároveň zajistí lékaři optimální přehled a přístup k ošetřované oblasti. Pohodlí pacienta výrazně snižuje jeho úzkost.

 

 

Sirona ORTHOPHOS SL 3D

 V naší praxi využíváme jeden z technologicky nejlepších digitálních 3D RTG firmy SIRONA, který umožňuje zhotovení vynikajících  kvalitních OPG a 3D snímků a  jako jeden z mála, dokáže přesně zvolit požadovanou dávku záření po proměření density kosti, tzv. dynamické řízení expozice.

OPG Panoramatický rentgenový snímek (OPG) - preventivní rentgenový snímek zachycují přehledně všechny zuby, kost obou čelistí, čelistní dutiny a čelistní klouby. Poskytuje dobrý přehled o celém žvýkacím aparátu a dokáže odhalit mnoha onemocnění v časném  stádiu, kdy jsou nejlépe léčitelná. Užitná hodnota těchto snímků je však mnohem větší, vždyť můžeme přijít na závažné patologické stavy a navíc získáváme dokonalý prostředek pro komplexní ošetření Vašeho chrupu.

3D CBCT - trojrozměrní snímek celých čelistí nebo malých zvolených cílených oblastí. Zájmena se používá při diagnostice a plánovaní léčby, v endodoncii -  ošetření kořenových kanálků zubů, implantologii – volba velikosti délky a polohy implantátu v kosti, hodnocení kvality kosti a umístění nervu,  při trhání zubu -   zjištění polohy důležitých anatomických struktur, před extrakcí.

 

CAD/CAM system Cerec Primescan a Cerec Omnicam

Pro zhotovení estetických celekoramických korunek, můstků a faset používáme systém Cerec. Systém využívá technologii CAM CAM, což znamená, že celá výroba zubní náhrady je kontrolována pomocí počítače, počínaje optickým otiskem (skenováním přímo v ústech) na místo klasického otisku, navržením anatomického tvaru zubu a konče vyfrézováním práce.

Naše pracoviště je vybaveno kompletním systémem Cerec  poslední generace - proto můžeme zhotovit přesné a estetické práce.

​Pro výrobu výplní, korunek nebo estetických fazet se používají keramické bločky, ze kterých je vyfrézována výsledná náhrada. Jelikož jsou bločky vyráběny strojově v kontrolovaných výrobních procesech, je jejich kvalita zpracování vyšší než při výrobě v laboratoři. Materiály používané pro Cerec jsou poslední vývojové stupně keramických hmot a zajišťují tak nejvyšší možnou kvalitu a estetiku zubních náhrad.

ZJISTIT VICE

 

 

 

 

 

 

Dentální mikroskop Carl Zeiss OPMI Pico

Operační mikroskop  nám umožňuje prostorové vidění při zvětšení 4x až 30x. Součástí mikroskopu je výkonný světelný zdroj, který intenzivně osvětluje celé pracovní pole. Ošetřující lékař tak má vynikající detailní přehled o ošetřované oblasti.

Dentální mikroskop se použivá při:

  • vyšetření chrupu při kterém můžeme najít počínající kazy, spáry u výplní,netěsnost mezi korunkou a zubem. 
  • Zhotovení výplně nám dává  větší jistotu při odstraňování zkažené zubní tkáně  a lepší kontrolu při modelaci výplně.
  • Ošetření kořenových kanálků zubů – endodoncie  
  • Chirurgické výkony  implantace, augmentace, parodontologické operace.
  • Protetika - broušení zubů.

 

 

 

 

 

 

 

 

Lupové brýle Exam Vision

Lupové brýle jsou základní optickou pomůckou při všech  stomatologických a  chirurgických výkonech na naší klinice. Brýle jsou individuálně vyrobeny na míru pro každého lékaře, velikost zorného pole je zvěšena na 3.5×  což  umožnuje kvalitně a precizně provádět stomatologické zákroky.

Impant Center 2

od firmy Acteon / Satelec . Největší využití přístoje je v kostní chirurgii, implantologii a parodontologii. Samozřejmostí je umožnění práce v plně sterilních podmínkách, pomocí sterilních chladícíh roztoků a možností sterilizace všech komponent přístroje.

Výkonný chirurgický motor Servotome zajistí precizní a přesnou preparaci kosti a zubů při všech chirurgických zákrocích.

Piezochirurgický přístroj Piezotome je špičkou v kostní chirurgii, představuje tu nejšetrnější možnou metodu práce s kostní tkání na principu utrazvuku. Výsledkem je rychlé hojení ran a minimalizace komplikací po všech chirurgických zákrocích. Piezochirurgie má největší uplatnění při náhradách objemu kostní tkáně při ošetření implantáty.

 

ENDOPILOT Set "backfill"

Nejnovější přístroj na plnění kořenových kanálků.

Kanálek je zaplněn ve dvou fázích. V první fázi je zaplněn hrot kořene tzv. metodou vertikální kondenzace.

V druhé fázi je kanálek zaplněn horkou gutaperčou která zajistí rovnoměrné zaplnění a dokonalé utěsnění kořenového kanálku. Výhodou této metody je možnost optimálního zaplnění a nízké riziko následných komplikací.


 

VDW SILVER RECIPROC

Během krátké doby se z RECIPROC stal celosvětově velice úspěšný systém na opracování kořenových kanálků pomocí pouze jednoho nástroje. Kromě preparace kořenového kanálku je systém efektivní také při odstraňování gutaperči a provizorních výplní při definitivním ošetření. Díky tvaru tohoto nástroje a recipročnímu pohybu je tento nástroj možné použít při efektivním odstranění výplňového materiálu a bezpečně dosáhnout pracovní délky bez použití rozpouštědel. Pokud je potřeba dále kanálek rozšířit, jsou k dispozici i jiné velikosti nástrojů systému RECIPROC.

 

VITA VAKUMAT 4000 Premium T

Pec na vypalování keramiky. Během jedné návštěvy dostanete hotovou celokeramickou korunku.

 

 

 

AIRFLOW® Prophylaxis Master

je poslední inovací od EMS pro ošetření "Guided Biofilm Therapy": unikátní řešení pro zubní kazy, prevenci parodontálních onemocnění a jejich údržbu. Vytvořený pro intenzivní odborné používání. Přístroj se vyznačuje jedinečnou ergonomií, vysokou přesností, jednoduchou údržbou a dodržením nejvyšších hygienických standardů. AIRFLOW® Prophylaxis Master byl navržen s nejvyššími standardy výkonu, bezpečnosti a komfortu. Speciálně vyvinutý tak, aby vyhovoval 3  hlavním ošetřením v protokolu Guided Biofilm Therapy.