DNES otevřeno: 8:00–18:00
cs
  • en

Dentoalveolární chirurgie

Stomatologie Vyhlídka provádí dentoalveolární chirurgii v tomto rozsahu:

  • Extrakce prostá a chirurgická
  • Resekce kořenového hrotu
  • Sinus lift
  • Augmentace

Chirurgická extrakce zubů moudrosti, které často nemají místo na prořezání a jsou zdrojem neustále se opakujících problémů ve formě bolestivosti a opakovaných zánětů. Trhání osmiček se provádí bezbolestně.

Resekce kořenového hrotu, v případě nedokonalého endodontického ošetření, nebo u mrtvých zubů, které nejsou ošetřené vůbec, se vinou neustálého dráždění patogenních látek vytvoří na hrotu kořene granulom (váček), a tak se přistupuje k resekci kořenového hrotu. Je to zákrok, kdy se odstraní granulační tkáň i s infikovanou částí kořenového hrotu.

Je to výkon, který zachrání zub před trháním, což je hlavně u předních zubů velice žádoucí.

Otevřená kyretáž zubu se provádí u paradontózně postižených zubů, kdy za mírného odklopení dásně se speciálními kyretami vyčistí parodontální choboty, povrch kořene se vyhladí a po zhojení dojde k pevnému přilnutí dásně na povrch kořene a ke zlepšení stavu dásní a snížení viklavosti zubů.

Při tomto výkonu lze aplikovat speciální membránu, v místě trychtýřovitého defektu kosti, který se před tím vyplní granulemi umělé kosti a pod touto membránou kost dorůstá. Tento zákrok se stává léčebným prvkem v oblasti parodontologie. Pouhá kyretáž parodontózu neléčí, rozhodně však zpomaluje a leckdy zastavuje její průběh. Nutná je zde maximální spolupráce pacienta, který si dle hygienické instruktáže čistí zuby speciálními čistícími pomůckami. Bez zvýšené hygieny, nelze s parodontózou úspěšně bojovat.

Chirurgický zákrok sinus lift, se provádí v horní čelisti před zavedením implantátů u pacientů, kteří nemají dostatečnou výšku kosti. Jde o zvednutí stropu čelistní dutiny  a vzniklý prostor je následně vyplněn umělou kostí.

Po extrakci zubu dojde často ke ztrátě tloušťky kosti nezbytné pro zavedení implantátu.

Augmentace kosti (doplnění kosti) je výkon, při kterém se ke ztenčené kosti přiloží granule umělé kosti a speciální membrána, pod kterou kost dorůstá do původní tloušťky. Tento výkon se provádí i pro zvýšení estetiky keramických můstků v předním úseku zubů, kde by zúžení kosti na pohled působilo rušivě.