DNES otevřeno: 8:00–17:00
cs
  • en

Bělení zubů

Stomatologie Vyhlídka používá šetrnou ale velmi účinnou metodu bělení. Pro perfektní výsledek kombinujeme dvě metody –   ordinační bělení a domácí bělení. Krásný zářivý úsměv je pro většinu z nás vizitkou úspěchu. Svým úsměvem děláme reklamu sami sobě, je odrazem našeho životního komfortu a spokojenosti. A k úsměvu neodmyslitelně patří krásné a bílé zuby. Avšak ne každý je spokojen s přirozenou barvou svých zubů. Pak můžeme ve většině případů doporučit bělení zubů. 

 

Ordinační bělení zubů systémem Philips Zoom.

Základem je vyšetření a konzultace. Před bělením je také nutné absolvovat dentální hygienu -  odstranit zubní kámen a plak. Bělení začíná aplikaci na rty speciálního oleje z obsahem vitamínu E, pak se do úst zavede rozvěrač ( speciální pomůcka  k oddálení rtů a jazyka). Do úst se umístí tampóny které izolují sliznice a dásně. Stanoví se barva zubů které se poté vyfotí. Pacient dostane ochranné brýle. 

Na zuby se nanáší ph booster – látka proti citlivosti zubů. Pak následuje aplikace bělícího gelu Philips ZOOM s obsahem peroxidu vodíku který se osvítí bělící lampou Philips ZOOM WhiteSpeed 15 min. Celý proces se opakuje 4x po 15 min. Pro trvalý výsledek se doporučuje domácí bělení pomocí nosičů a bělících prostředků. Dostanete přesné instrukce a po dobu 24 hodin po ordinačním bělení  musíte dodržovat takzvanou bílou dietu. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Domácí bělení 


Jak domácí bělení zubů probíhá?

 Základem je vyšetření a konzultace. Před bělením je také nutné absolvovat dentální hygienu -  odstranit zubní kámen a plak. Následuje zhotovení speciálních nosičů na míru, do kterých se  aplikuje bělící gel. Při druhé návštěvě ordinace je zahájena fáze domácího bělení. Dentální hygienistka či zubní lékař Vám vysvětlí, jak se s nosiči zachází. Dostanete přesné instrukce, nosiče a sadu bělicích prostředků. Bělení pak probíhá doma po dobu dvou týdnů. Používají se méně koncentrované přípravky, takže bělení je ještě šetrnější, než ordinační však trvá déle.